Szukaj

Okulary polaryzacyjne – dlaczego warto nosić tzw. okulary dla kierowcy.

Marta, 15 wrzesień 2017
Okulary polaryzacyjne – dlaczego warto nosić tzw. okulary dla kierowcy.

Okulary przeciwsłoneczne z filtrem polaryzacyjnym sprawiają, że do oczu dociera ograniczona ilość światła i w polu widzenia nie pojawiają się tzw. refleksy, czyli promienie słoneczne odbijające się od tafli wody, śniegu czy mokrej jezdni. 

Filtr polaryzacyjny w okularach sprawia, że widoczność, nawet w czasie trudnych warunków, jest zdecydowanie lepsza niż w przypadku okularów bez takiego filtra. Oprócz tego okulary z filtrem polaryzacyjnym poprawiają komfort widzenia oraz kontrasty pomiędzy kolorami. Dzięki niemu, okulary są również mniej podatne na zarysowania.

Okulary z polaryzacją

Okulary z polaryzacją szczególnie polecane są kierowcom, sportowcom (szczególnie tym, którzy uprawiają sporty wodne oraz zimowe), wędkarzom, osobom o zwiększonej wrażliwości na światło oraz spędzającym dużo czasu w mocno nasłonecznionych miejscach.

Nie ma żadnych przeciwskazań, aby okulary polaryzacyjne nosić na co dzień. Sprawdzą się w każdej sytuacji, a wyposażone dodatkowo w filtry UV, będą chroniły oczy przed szkodliwym promieniowaniem.

Sprawdź  okulary polaryzacyjne dostępne w sklepie Brylove.pl.